Pasākumi
109428

Kad rudens vēji logā skumju dziesmu dzied…
09.12.2019


     Kā zinām, regulāra vingrošana ļauj saglabāt līdzsvara izjūtu un uzlabo stāju, kas palīdz nezaudēt fizisko pievilcību. Sociālie kontakti, mācīšanās un fiziskās aktivitātes uzlabo smadzeņu darbību. “Katram dzīves posmam ir sava jēga, savs uzdevums. Atrast tos un sevi tajos- ir viens no galvenajiem piemērošanās uzdevumiem dzīvei”, (E. Šterns).

     No šā gada septembra VTP “Derpele” klientiem atkal tiek piedāvāta iespēja vingrot un darboties grupās. Tas liek noticēt sev, gan uzticēties un rast kopēju valodu ar domu biedriem grupā. Katrā struktūrvienībā izveidota šāda grupa, kurā klienti kopā vingro, zīmē, līmē, griež, raksta, lipina no plastilīna, min mīklas, ieklausās ticējumos un sakāmvārdos, mācās tautas dziesmas un dzied, kā arī piedalās “Zini vai mini” jautājumu un atbilžu izzināšanā, neklātienē apceļo Latviju. Kaut kas no vingrojumu kopuma, brīvā laika aizpildīšanas nodarbībām tiek arī tiem, kuri savā mobilitātē ir ierobežoti. Kādam tiek lūgts uzzīmēt afišu tuvojošajiem svētkiem, kāds cits klients solās uzzīmēt kluso dabu, vēl kāds labprāt veido no plastilīna figūriņas. Klienti ar interesi atsaucas vingrojumam ar bumbu, kur metot un ķerot bumbu tiek izteikti vārdi uz vienu konkrētu burtu, vai arī saķerot bumbu, saka “paldies”, bet metot bumbu saka “lūdzu”, kamēr domā, bumbu metā no vienas rokas otrā.

       Uzmanība tiek pievērsta veselīga dzīves veida popularizēšanai, saturīga brīvā laika pavadīšanai caur kustību, pozitīvu domāšanu, tā saglabājot dzīves kvalitāti, nodrošinot piederības vajadzību un mazinot atstumtības risku.

Soc.rehabilitētāja L. Kolberga. 

Ielādēju...      Atpakaļ